search

close

Negadījums darba vietā

line

Cien. kungs, rakstu atbildi uz Jūsu lūgumu sniegt papildus  informāciju  par 3. bloku negadījuma ziņojuma formā.

Kā mana negadījuma cēloni es tur ierakstīju “Slikta plānošana”. Jūs lūdzāt sīkākus paskaidrojumus, tāpēc ceru, ka tālākais apraksts būs   pietiekošs.

Pēc profesijas esmu mūrnieks. Negadījuma dienā es viens pats strādāju  uz  jaunās sešstāvu mājas jumta. Kad pabeidzu darbu, atklāju, ka pāri   palikuši daži ķieģeļi, kas, kā vēlāk tika noskaidrots, kopā svēra 110kg.   Lai nenestu ķieģeļus lejā ar rokām, es nolēmu tos nolaist mucā,   izmantojot trīsi, kas bija nostiprināts mājas sestajā stāvā.   Nostiprinājis virves galu uz zemes, es devos uz jumta, piekāru mucu un   tajā sakrāvu ķieģeļus. Tad es nokāpu lejā un atsēju auklu, ko stingri   turēju, lai lēnām nolaistu 110 kg smagos ķieģeļus.

Jums vajadzēja redzēt ziņojumā par negadījumu, ka mans svars ir 65  kg.  Sakarā ar to, ka biju pārsteigts, jo mani strauji atrāva no zemes,  es  zaudēju veselo saprātu un aizmirsu atlaist auklu. Lieki piebilst, ka  es  strauji virzījos augšup gar mājas sienu. Trešā stāva līmenī es  sastapos  ar mucu, kas tagad devās lejup ar tikpat iespaidīgu ātrumu.  Tas  izskaidro ielauzto galvaskausu, vairākus nobrāzumus un lauzto  atslēgas  kaulu, kā minēts negadījuma ziņojuma formas 3. nodaļā.

Tikai nedaudz samazinājis ātrumu, es turpināju ceļu augšup un  apstājos  tikai tad, kad manas labās rokas pirksti bija pilnībā  iesprūduši trīsī,  ko es pieminēju šīs vēstules otrajā rindkopā. Par  laimi tad es jau biju  atguvis veselo saprātu un spēju cieši turēties  pie auklas par spīti  mežonīgajām sāpēm, ko tajā brīdī sāku just.

Apmēram tajā pašā laikā muca ar ķieģeļiem atsitās pret zemi, kā   rezultātā izkrita mucas dibens. Atbrīvojusies no ķieģeļu svara, muca   svēra apmēram 25 kg. Atļaujos vēlreiz atgādināt par savu svaru.

Kā varat iedomāties, es sāku strauji virzīties lejup gar mājas sienu  un  trešā stāva līmenī sastapos ar augšup ejošo mucu. Tai var pateikties  par  diviem salauztiem elkoņiem, izsistu zobu un nopietnām plēstām  brūcēm uz  kājām un ķermeņa lejasdaļā. Šeit man nedaudz uzsmaidīja  laime. Šķiet,  sastapšanās ar mucu palēnināja manu gaitu un mazināja  ievainojumus, kad  es nokritu uz ķieģeļu kaudzes. Laimīgā kārtā tika  lauztas tikai trīs  ribas.

Ar nožēlu jāziņo, ka guļot uz ķieģeļu kaudzes sāpēs, nespējot   pakustēties un vērojot tukšo mucu sešus stāvus augstāk, es atkal zaudēju   mieru un veselo saprātu un atlaidu auklu. Tā es gulēju un vēroju, kā   tukšā muca sāk savu ceļojumu atpakaļ, tieši man virsū.

VN:F [1.9.22_1171]
0.0/5 (0 balsis)

line
Related posts