search

close

Lai Tavā dzīvē vienmēr atrastos vieta pāris aliņiem..

line

Kāds profesors filozofijas lekcijas sakuma stāvēja pie galda, uz kura bija izkārtoti dažādi priekšmeti. Kad lekcija sākās, viņš neko nesakot paņēma lielu, tukšu majonēzes burku un piepildīja ar golfa bumbiņām.

Un tad viņš jautāja studentiem, vai burka ir pilna. Viņi piekrītoši atbildēja, ka esot.
Tad profesors paņēma kasti ar oļiem un iebēra tos burkā. Oļi ieripinājās spraugās starp golfa nūjām. Un viņš atkal jautāja studentiem, vai burka ir pilna. Viņi piekrita.
Tad profesors paņēma kasti ar smiltīm un iebēra tās burkā. Protams, smiltis piepildīja visas spraudziņas starp oļiem un golfa bumbiņām. Un viņš no jauna jautāja studentiem, vai viņi piekrīt, ka nu burka ir pilna, uz ko studenti atbildēja ar vienbalsīgu “JĀ”.
Tad profesors paņēma no galda apakšas divas alus pudeles, atvēra tās un ielēja pilnajā burkā. Alus iesūcās smiltīs. Studenti sāka smieties.

“Un tagad!”, teica profesors, kad smiekli bija pierimušies, “es gribu, lai jūs atzītu, ka šī burka atspoguļo visu jūsu dzīvi.

Golfa bumbas ir svarīgākās lietas tajā – ģimene, bērni, veselība, draugi, mīļākās aizraušanās – lietas, kas, kad viss cits ir zaudēts, vienmēr paliek un jūsu dzīve joprojām ir piepildīta.
Oļi ir pārejas lietas, kas svarīgas jūsu dzīve, kā, piemēram, darbs, māja, mašīna.
Smiltis ir viss pārējais – mazas lietiņas, kas piepilda jūsu ikdienu, dzīvi.

Padomājiet! Ja jūs vispirms piepildiet to ar smiltīm, neatliek vairs vietas nedz oļiem, nedz golfa bumbām.
Tieši tāpat notiek ar katra jūsu dzīvi. Ja jūs tērējat pārlieku daudz laika niekiem, jūs tā ari nepiepildīsiet to ar jums patiesi svarīgām lietām.
Pievērsiet uzmanību lietām, kas ir vissvarīgākās jūsu laimei!
Rotaļājieties ar bērniem! Aiciniet vecākus vakariņās! Dodieties makšķerēt! Nosviniet vēlreiz 18 gadu jubileju! Jums vienmēr atradīsies cits laiks, lai iztīrītu māju, lai savestu ko kartībā. Parūpējieties par golfa bumbām vispirms. Viss pārējais ir tikai smiltis.”

Viens students pacēlis roku jautāja: “Profesor, bet kāda ir alus nozīme tajā?”
Profesors pasmaidīja un teica: “Man prieks, ka Tu jautā! Ar to es gribēju jums paradīt, ka nav svarīgi, cik piepildīta ir jūsu dzīvē, lai tajā vienmēr atrastos vieta pāris aliņiem.”

VN:F [1.9.22_1171]
5.0/5 (2 balsis)

line
Related posts