search

close

36 ieteikumi tiem, kuri cenšas būt labi tēvi

line

1. Atbildot uz bērnu jautājumiem, neaizmirsti – viss, ko tu saki, var tikt izmantots pret tevi!

2. Ja nevari atraut bērnu no datora, nosūti viņam e-pastu.

3. Ja, pastaigājoties pa mežu, bērns tev neuzdod nevienu jautājumu, zini, ka viņš jau sen ir atpalicis.

4. Neprasi no bērna neiespējamo. Pamēģini pats apēst to putru.

5. Atceries, atliekot sarunu ar meitu par seksuālajām attiecībām, tu nepasargā viņu no grūtniecības.

6. Paskaidro bērnam, ka viņam ir jāiemācās izturēties atturīgi un pieklājīgi, lai neviens nenojaustu viņa patiesos nodomus.

7. Ja esi pārliecināts, ka bērnam ir pāragri zināt atbildi uz to, ko viņš tev prasa, atbildi tā, lai viņš neko nesaprot.

8. Nekad neaizdomājies. Labāk vienkārši uzsit bērnam pa pakausi par tādu jautājumu.

9. Ja bērns  uzdod jautājumu, uz ko nezini atbildi, neatzīsti savu  nezināšanu.  Pastāsti par to, ko zini labi, pakāpeniski pārejot uz  sliktāk zināmo.  Beigu beigās bērnam būs apnicis klausīties un viņš  liksies mierā.

10. Ja esi  pārliecināts, ka bērns pats zina atbildi uz savu  jautājumu, tā arī viņam  pasaki. Piedāvā viņam atbildēt uz paša  jautājumu un paslavē par pareizu  atbildi.

11. Ja bērns tev uzdod jautājumu un pēc atbildes saņemšanas sāk stostīties, saki viņam, ka tu pajokoji.

12. Sūti bērnu pie mātes, lai viņa atbild uz jautājumiem.

13. Pirms gulēt iešanas lasi bērniem nevis pasakas, bet anotācijas, tad viņi aizmigs ātrāk.

14. Gatavojot bērnu dzīves grūtībām, nenorauj viņam ausis.

15. Ja bērns nav mobilo sakaru zonā, tas vēl nenozīmē, ka ar viņu ir cauri. Pamēģini vienkārši kliegt pa logu, lai nāk mājās.

16. Ja bērns prasa otro pīrādziņu, nopērc viņam veselu torti. Un lai tā viņam ir mācība.

17. Ja  skolotāja apsūdz tavu bērnu par kādiem pārkāpumiem, nesteidzies  nostāties viņas pusē. Atceries – skolēnam skolotāja ir tas pats, kas  tev sieva. Bērns stundām sēž klusumā, klausoties, ko skolotāja saka,  atbild uz viņas visgrūtākajiem jautājumiem un katru reizi pārmet, kāpēc  viņš neieradās laikā. Pie viņas uz nodarbību.

18. Bērns  nedrīkst visu laiku saņemt vienu un to pašu sodu par  vienādiem  pārkāpumiem. Kad viņš piekto reizi parāda mēli viesiem, liec viņam  stāvēt istabas vidū, nevis kaktā.

19. Ja paslēpi no bērniem sērkociņus un pats nevari tos atrast, jo aizmirsi, kur slēpi, prasi bērniem, viņi ar prieku parādīs.

20. Ja  bērns ir ļoti aizvainots, uzreiz nesteidzies viņu mierināt.  Kad  pāridarījums jau aizmirsts, atgādini par to, un, kad viņš atkal  sācis  raudāt, apskauj un mierini viņu.

21. Nekad  nekliedz uz savu bērnu viesu priekšā. Pagaidi, līdz viņi aiziet. Bet, ja  viesi kavējas, iečuksti bērnam ausī visu, ko par viņu domā.

22. Sūtot bērnu uz vasaras nometni, esi gatavs, ka viņš tiks priekšlaicīgi atbrīvots par nevainojamu uzvedību.

23. Mājās katram bērnam vajag savu stūri, kur viņš stāvēs, ja nu kas.

24. Slēdžiem  un kontaktligzdām dzīvoklī ir jābūt pietiekoši zemu,  lai mazulis spētu  ieslēgt un izslēgt gaismu, kamēr tu atrodies tualetē  vai vannā.

25. Paskaidro  bērnam, ka cilvēkam, kurš pārkāpj ceļu satiksmes  noteikumus, pirms  izbraukšanas uz ielas ir jāatvadās no vecākiem un  jāsamīļo mājdzīvnieki,  jo viņš tos, visticamāk, redz pēdējo reizi.

26. Palutini savu bērnu pēc iespējas biežāk, un viņš izaugs jūtīgs, mīksts un pret sevi iecietīgs cilvēks.

27. Ja jums piedzimusi meita – mierini viņu. Saki, ka tas nav sliktākais, kas varēja notikt. Viņa varēja izrādīties zēns.

28. Cieni  bērna darbu, galu galā bērnam ir nepieciešamas vairākas  stundas, lai  radītu to haosu, kas jūs sagaida, atgriežoties mājās pēc  darba.

29. Atceries,  ka, attiecībā uz pusaudžiem starp mīlestību un naidu  pret vecākiem ir  nevis viens solis, bet ļoti maza spraudziņa. Nav vērts tur bāzt savus pirkstus.

30. Paturi  prātā – ja bērns pusaudža vecumā ir nekaunīgs,  augstprātīgs, vienmēr  šaubās, ir nežēlīgs un labsirdīgs, mantkārīgs un  pašaizliedzīgs,  uzticams un viltīgs, nesaprātīgs un ģeniāls, tad jums  ir pilnīgi normāls  bērns.

31. Ja bērns pieprasa, lai mīli viņu tādu, kāds viņš ir, liec vispirms nomazgāties.

32. Ja bērns cenšas izvest tevi no pacietības, nepaļaujies. Iebarikādējies kādā istabā un izsauc papildspēkus – zvani sievai.

33. Nelieto  spēku, lai iegūtu bērna cieņu. No spēka cieņas nebūs.  Pietiks, ja viņš  no tevis tikai baidīsies. Tas ir pietiekami, lai  kādreiz nākotnē bērns  tev pateiktu “paldies” par savu laimīgo bērnību.

34. Nekad  nesaki meitai, ka tev ir pretīgi uz viņu skatīties. Saki,  ka krīts,  ievārījums un kečups uz meitas deguna nedaudz sabojā viņas  skaistumu.

35. Atceries, ka bērns ir bez grēka, jo viņš vēl nav ēdis nekādus paradīzes ābolus un neprot atšķirt labu no ļauna.

36. Ja esi  klāt bērna dzimšanas brīdī, tad pirmais, kas jādara, ir  jānolasa bērnam  viņa tiesības, un tad, kad tev viņu iedod rokās, parunā  ar viņu par seksu. Ja paveiksies, tu paspēsi izskaidrot viņam, kas un kā līdz brīdim, kad viņš sāks šo jomu pētīt patstāvīgi vai kopā ar vairākiem pieredzējušiem vienaudžiem.

<em>Avots: <a href=”http://www.esquire.ru&#8221; target=”_blank”>www.esquire.ru</a></em>

VN:F [1.9.22_1171]
0.0/5 (0 balsis)

line
Related posts